Ciężki powrót do zdrowia

rowia i leczeniu się.Nie tylko proste ćwiczeniaPoważny uraz wcale nie musi się wiązać z utratą zdrowia na stałe. Dobrze przeprowadzony proces leczenia i rehabilitacji zagwarantuje nam bezproblemowy powrót do pełnej sprawności. Po

Ciężki powrót do zdrowia Po złamaniu zdarza się, iż potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed wypadku. Należy znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy. Trochę zdań o powrocie do zdrowia i leczeniu się.

Nie tylko proste ćwiczenia

Poważny uraz wcale nie musi się wiązać z utratą zdrowia na stałe. Dobrze przeprowadzony proces leczenia i rehabilitacji zagwarantuje nam bezproblemowy powrót do pełnej sprawności. Po pierwsze trzeba poczekać, aż nasze złamanie, czy inny uraz się wyleczy. Po tym czasie można przejść powoli do rehabilitacji, która może przybierać różne formy, zależnie od stopnia skomplikowania urazu.

Rehabilitacja to pojecie dość szerokie, a zabiegi wykonywane w ramach niej, przybierają różne formy. Powolne poruszanie złamaną kończyną to najprostsza metoda rehabilitacji i czasami faktycznie wystarcza, jednak przy bardziej skomplikowanych urazach możemy potrzebować czegoś więcej. Wirówki wodne, taping, ćwiczenia z taśmą rehabilitacyjną czy nawet masaże lecznicze. Te wszystkie zabiegi wykonane przez profesjonalnego fizjoterapeutę przyspieszą i ułatwią dobrego do pełnego zdrowia.


Problemy z kolanem

Kolano, a raczej staw kolanowy jest jednym z najbardziej problematycznych stawów w naszym ciele, ustępuje mu chyba jedynie kompleks stawów barkowych. Staw kolanowy, ze względu na swoją konstrukcję jest dość wrażliwy na uszkodzenia, a z racji, że mamy rzepkę kolanową jest urazy są bolesne i bardzo trudne do wyleczenia.

Przesunięcie rzepki w kolanie potrafi wywołać niesamowity wręcz ból, który połączony ze zbierającą się w kolanie wodą na skutek doznanego urazu, daje ogólnie mało przyjemne odczucia. Wyciąganie wody z kolana nie należy do przyjemnych zabiegów, a niestety woda potrafi się zebrać nawet na skutek niewielkiego stłuczenia, które nie miałoby żadnych dalszych konsekwencji.


Rehabilitacja- definicja

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega. Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny. Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna