Jak wycisnąć z treningu maksimum

trzeba tłumaczyć, że należy je używać przed treningiem.Co warto zażyć po intensywnym treninguWęglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład...banany. Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu. P

Dodane: 26-05-2015 12:57
Jak wycisnąć z treningu maksimum Wspomaganie treningów jest w dzisiajszych czasach na dość wysokim poziomie. Dostępne jest wiele substancji, które trzeba używać na różnych etapach treningu - dla przykładu - chyba nie trzeba tłumaczyć, że należy je używać przed treningiem.

Co warto zażyć po intensywnym treningu

Węglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład...banany. Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu. Pomoże to zregenerować siły i zwiększy ilość glikogenu mięśniowego. Dodatkowo warto zażyć białko serwatki, aby uzupełnić możliwe niedobory białek. Takich rzeczy można wymienić jeszcze wiele. Oczywiście bardzo dużo zależy od samego organizmu, przecież każdy ma inną wytrzymałość oraz może inaczej zareagować na niektóre substancje. Najważniejsze to obserwować swoje ciało i stwierdzić co działa na nas lepiej, a co gorzej.


Zastosowanie glutaminy

Glutamina w diecie sportowca pozwala bardzo efektywnie uzupełnić braki lub niedobory białek. Jak wiadomo białka są odpowiedzialne za budowanie mięśni, a przecież większości ludzi ćwiczących an tym właśnie zależy. Glutamina to idealny suplement zarówno przed jak i op treningu, ponieważ ma silne działanie neutralizujące kortyzol. Glutamina jest odpowiednie odżywi i nawodni komórki mięśniowe, co zaowocuje zwiększeniem się siły oraz masy mięśnia. Dodatkowo w procesie glukoneogenezy organizm zaczyna wytwarzać glukozę, co dam nam dodatkowy zastrzyk energii zarówno przed jak i po treningu.


Zestaw suplementów 'przed'

W sprawie suplementów przed treningiem można by wiele powiedzieć i pewnie każdy trener ma swoje ulubione substancje, które poleca swoim podopiecznym. Według specjalistów arginina i glutamina są idealnym zestawem do zażycia przed treningiem. Zaleca się stosowanie po 5 gramów każdego z nich. Ten zestaw zwiększa produkcję tlenku azoty, który spowoduje lepsze ukrwienie, a co za tym idzie nasze mięśnie będą lepiej odżywione w podstawowe substancje: hormony, glukoza, minerały i witaminy. Dodatkowo zwiększy to ilość energii na trening.