Lepsze od basenu? Jacuzzi!

czenie, w którym panuje wysoka temperatura i w zależności od jej rodzaju wyższa lub niższa wilgotność. Można w niej przebywać kilka do kilkunastu minut. W zależności od rodzaju sauny może być zrobiona z drewna lub z materiałów cer

Lepsze od basenu? Jacuzzi! jacuzzi ogrodowe

Definicja sauny


Sauna niemal każdemu z nas kojarzy się z czymś przyjemnym i nie ma w tym nic dziwnego, dlatego że jest ściśle związana z poczuciem relaksu. Sauną nazywane jest pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i w zależności od jej rodzaju wyższa lub niższa wilgotność. Można w niej przebywać kilka do kilkunastu minut. W zależności od rodzaju sauny może być zrobiona z drewna lub z materiałów ceramicznych. Temperatury panujące we wnętrzu sauny są wyższe od 45 stopni, mogą osiągać nawet do 90 stopni Celsjusza. Jednym z kluczowych elementów sauny, oprócz materiałów, z których się składa, jest także sposób wytwarzania i utrzymywania ciepła wewnątrz. Elementy wytwarzające ciepło różnią się w zależności od rodzaju sauny, jednak zadaniem każdego z nich jest podgrzanie powietrza do odpowiednio wysokiej temperatury.


Czy wizyta w saunie relaksuje?


Z pewnością korzystanie z sauny niektórym osobom może wydawać się przeżyciem dość nieprzyjemnym. W końcu chodzi o to, żeby wejść do bardzo rozgrzanego pomieszczenia i się porządnie wypocić. Są przerażeni samą myślą znalezienia się w pokoju, w którym temperatura osiąga nawet 90 stopni. Na domiar złego po wyjściu trzeba zażyć zimnej kąpieli. Prawda jednak okazuje się inna ? korzystanie z sauny wcale nie jest przerażającym przeżyciem. Pomaga się ciału zrelaksować i odprężyć, a powtarzające się cykle ciepło-zimno eliminują napięcie mięśniowe. Wizyta w saunie wcale nie musi się kojarzyć z czymś męczącym, ciekawym zjawiskiem jest to, że osoby po wyjściu wydawały się mieć więcej energii i ogólnie lepsze samopoczucie.


Z czego wykonana jest balia ogrodowa?


Większość balii ogrodowych wyglądem przypominają walec, mogą być wyższe lub niższe, w zależności od modelu. Są przeznaczone do korzystania na zewnątrz budynku. Średnica balii kąpielowych może być różna, ale zazwyczaj mieści się w przedziale od 1,5 metra do nawet 2,5. Balie ogrodowe najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości drewna, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Do konstrukcji balii kąpielowych używa się świerku syberyjskiego lub termodrewna. Mogą być jednak wykonane z innych materiałów, takich jak włókno szklane czy polipropylen. Ważną częścią takich balii jest piecyk, często opalany na drewno, który podgrzewa wodę. Może on być zamontowany wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji.