O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

o, że dom kojarzy nam się z długowiecznością, rzadko tak naprawdę myślimy o dalekiej przyszłości wybierając projekt. A warto pomyśleć, zwłaszcza o kwestiach związanych z utrzymaniem domu. Przeciętny Kowalski dopóki mieszka w bl

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Budujemy dom

Większość Polaków marzy o tym, by zamieszkać w swoim własnym, nowym domu. Wielu to marzenie realizuje. Mimo, że dom kojarzy nam się z długowiecznością, rzadko tak naprawdę myślimy o dalekiej przyszłości wybierając projekt.

A warto pomyśleć, zwłaszcza o kwestiach związanych z utrzymaniem domu. Przeciętny Kowalski dopóki mieszka w bloku, nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowane są kwestie infrastruktury w domu - nagle trzeba się zastanowić jaki typ ogrzewania wybrać, policzyć ile nas będzie to kosztować. I ciągle podejmujemy decyzję na podstawie teraźniejszych danych, nie myśląc ile będzie nas kosztowało utrzymanie domu za na przykład 10-15 lat.

Perspektywa nie jest różowa - będzie drogo, nawet bardzo. Dlatego warto zastanowić się już dzisiaj, czy będzie nas stać na utrzymanie naszego drogiego (dosłownie i w przenośni) domu.



Definicja przydomowej oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Wnętrze domu i mieszkania

Dom to nie tylko ściany, podłoga i sufit. Dom to również pewien klimat, który trzeba w tym miejscu samodzielnie wytworzyć. Z jednej strony tworzy go rodzina, tworzą go ludzie, którzy go zamieszkują. Budują oni pewną atmosferę sposobem, w jaki się zachowują, w jaki ze sobą rozmawiają. To, jak spędzają razem wolny czas powoduje, że dom przesiąka pewnymi specyficznymi sytuacjami i specyficzną atmosferą. Oczywiście, na tym nie koniec. Klimat tworzy również wnętrze. To, jak dom jest wykończony powoduje, że tworzy się w nim pewien specyficzny klimat. Sposób dekorowania domu, sposób jego urządzenia ma ogromne znacznie. Ważne jest, w jaki sposób udekorowane są ściany. Czy są to tapety czy farba, jakie kolory są zastosowane, jakie kompozycje dobrane. To, co leży na podłodze również nie pozostaje bez znaczenia. Czy jest to podłoga drewniana, dywan czy wykładzina. Wszystko się liczy. I oczywiście, meble i dodatki. Meble dają poczucie komfortu i swego rodzaju specyficznej wygody oraz praktyczności. Dodatki zaś to drobiazgi, które domykają koncepcję. Ważne jest, żeby w odpowiedni sposób ją domykały.