Przewóz osobowy, dla kogo?

ościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie. Ze względu na duże z

Przewóz osobowy, dla kogo?

Rodzaje transportu miejskiego

Korzystanie z miejskiego transportu osobowego stanowi bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu lub na sporych odległościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie.

Ze względu na duże zainteresowanie miejskim transportem osobowym organizowane są kursy zarówno państwowej, jak i prywatnej komunikacji. Niektóre z nich wykonywane są na miejskie lotniska, z których można odlecieć do różnych miejsc w kraju i na świecie. Pozwalają one na bezpieczny transport bagażu i potrafią zawieźć pasażera w pobliże stanowiska przeznaczonego na odprawę.


Formy transportu miejskiego

Na terenach miast wykonywane są różne formy transportu co bardzo ułatwia mieszkańcom miast codzienne funkcjonowanie. Mogą oni więc korzystać z państwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych.

Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na zasadzie wniesienia odpowiedniej opłaty, która zwykle jest nieco mniejsza od opłaty za przejazd państwową komunikacją miejską. Zdarza się również, że na terenie niektórych miast wykonywany jest bezpłatny transport miejski. Przeznaczony jest on dla studentów, dla osób starszych i dzieci lub dla wszystkich pasażerów. Wszystko zależy od tego, jak wiele środków pieniężnych miasto może przeznaczyć na transport swoich obywateli.


Co musisz skończyć, aby być taksówkarzem? Wikipedia odpowiada

Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:

ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką?.
Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz