Samochód nie chce zapalić - co teraz?

rozwiązanie? Kiedy warto podjąć się samodzielnej naprawy oraz czy czasem powinniśmy jej unikać? W taki sposób poradzić możemy sobie jedynie wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni naszych umiejętności. W innym przypadku często spowod

Samochód nie chce zapalić - co teraz?

Jak zachować się, gdy pojawi się awaria auta?

Usterka w samochodzie? Wielu z nas z pewnością potrafi samodzielnie radzić sobie z takimi problemami. Czy jednak zawsze będzie to dobre rozwiązanie? Kiedy warto podjąć się samodzielnej naprawy oraz czy czasem powinniśmy jej unikać? W taki sposób poradzić możemy sobie jedynie wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni naszych umiejętności. W innym przypadku często spowodujemy sobie więcej strat, niż korzyści, a przecież każdemu z nas chodzi o oszczędność czasu i pieniędzy. Gdy więc zepsuje się nam samochód, o wiele lepiej i bezpieczniej będzie oddać go do naprawy w sprawdzonym warsztacie, który zapewni nam najwyższa jakość usług oraz sprawną naprawę. Dzięki temu często unikniemy wielu kłopotów, a dodatkowo szybko będziemy mogli cieszyć się naszym autem, które pozwala nam zwiększać swobodę.


Polecane serwisy naprawy aut

Jeśli nasz samochód wymaga naprawy i konieczne jest oddanie go do warsztatu, powinniśmy zawsze wybrać taki, który będzie odpowiedni. Chodzi tu oczywiście o te sprawdzone i polecane miejsca, które cieszą się dobra opinią. Jak można je znaleźć? W dzisiejszych czasach nie będzie to stanowić żadnego problemu, ponieważ wystarczy jedynie skorzystać w tym celu z Internetu i poszukać opinii na forach lub stronach poświęconych motoryzacji. Inni użytkownicy często bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dlatego dzięki temu szybko i prosto znajdziemy odpowiedni zakład mechaniki pojazdowej. Tylko wybierając ten właściwy będziemy mieć pewność, że nasze auto będzie bezpieczne i dobrze naprawione.


Jak zbudowany jest wał korbowy?

Budowa wału korbowego

Czopy główne
Czopy korbowe
Przeciwciężar
Tarcza koła zamachowego
Ramię wykorbienia ? łączące czopy

Wał korbowy silnika spalinowego jest drążony, wewnątrz pod ciśnieniem jest tłoczony olej silnikowy smarujący panewki stopy korbowodu oraz czopy główne wału. W przypadku silnika dwusuwowego smarowanego mieszankowo, wał korbowy jest pełny i dzielony celem montażu łożysk tocznych przy czopach głównych i korbowych. Wały silników wysokoprężnych dwusuwowych są wykonane podobnie jak wały silników czterosuwowych (drążone). Wały silników największych (zob. silnik wodzikowy) są wykonywane z oddzielnych elementów i łączone poprzez tarcie na specjalnych prasach o dużej sile nacisku.

Na zakończeniu wału korbowego osadzane bywają elementy takie jak: koła zębate pompy oleju, napędu rozrządu, koła zamachowego, itd.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82_korbowy