Sklepy z odżywkami i same odzywki

ad, czyli inaczej czystość produktu- na przykład białka- jest bardzo ważny do prawidłowego wchłaniania się substancji, ale nie tylko. Na rynku coraz więcej dostępnych jest odżywek, które poza wysoką czystością analizy składowej, r

Sklepy z odżywkami i same odzywki Warto jest szukać oficjalnych dystrybutorów konkretnych odżywek. Umożliwia to zagwarantować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Dobrym przykładem jest .

Wchłanianie odżywki

Czysty skład, czyli inaczej czystość produktu- na przykład białka- jest bardzo ważny do prawidłowego wchłaniania się substancji, ale nie tylko. Na rynku coraz więcej dostępnych jest odżywek, które poza wysoką czystością analizy składowej, reklamują się organicznym pochodzeniem, albo organiczną budową.

Bowiem co z tego, że przyjmujemy po 100g czystego białka, skoro tylko 40% z tego się wchłonie. Dlatego ważne jest, aby wybierać te produkty, które są pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznie tworzone. No i dieta również powinna być bogata w ważne dla budowy mięśni substancje.


Czas na odżywki

Czas przyjmowania suplementów jest tak samo istotny jak same odżywki, które zażywamy. Jeżeli dany suplement należy przyjmować przed treningiem- tzw. przed treningówki- to właśnie wtedy należy go przyjąć. Nieprzestrzeganie tych czasów przyjmowania może poskutkować zmniejszyć ich dobroczynny wpływ na trening.

Zarówno przed, w trakcie jaki i po treningu jest mnóstwo rodzajów odżywek i każda ma inne działanie na organizm trenującego. Jednak jest jedna zasada, którą powinniśmy się kierować kupując odżywki: tańsze znaczy gorzej jakości, a pewnie nikomu nie trzeba mówić, że niższa jakość = gorszy efekt.


Jak korzystać z BMI

BMI jest bardzo prosty w użyciu, jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Kulturyści mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, BMI zupełnie zdrowych, szczupłych i wysokich lekkoatletów może wskazywać na skrajną niedowagę (np. BMI Yohanna Diniza przy wzroście 185 cm i wadze 59 kg wyniesie 17,24). Związek między wielkością wskaźnika a ryzykiem chorób różni się między populacjami o różnych proporcjach ciała. I tak wśród Azjatów ryzyko cukrzycy jest znacząco wyższe przy niższych wartościach BMI3. Zawartość tłuszczu w organizmie jest też wyższa u kobiet, niż u mężczyzn przy normalnej masie ciała. W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie płciowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała