Sprzęt potrzebny do powrotu do zdrowia

a szybkiej rehabilitacjiPo każdym, nawet najmniejszym, urazie powinniśmy udać się na rehabilitację, jeżeli nie dostanie na nią skierowania od lekarza prowadzącego to warto się o nią upomnieć. Rehabilitant dobierze najlepsze zestaw

Sprzęt potrzebny do powrotu do zdrowia Po wypadku zdarza się, iż musimy kupić sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed urazu. Należy znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy. Trochę słów o powrocie do zdrowia i medycynie.

Kwestia szybkiej rehabilitacji

Po każdym, nawet najmniejszym, urazie powinniśmy udać się na rehabilitację, jeżeli nie dostanie na nią skierowania od lekarza prowadzącego to warto się o nią upomnieć. Rehabilitant dobierze najlepsze zestawy ćwiczeń, które przyspieszą proces powrotu do zdrowia, nie ważne czy po złamaniu, operacji czy zwichnięciu.

Czasami może być konieczny zakup dodatkowe sprzętu do naszego użytku, np kule, ortezy czy specjalne poduszki na siedzenie. Dodatkowo jeżeli terminy na naszą rehabilitację są dość odległe to dochodzą nam jeszcze koszty prywatnej pomocy. Jednak sumarycznie im lepsza i dokładniejsza rehabilitacja, tym lepiej dla nas.


Najpopularniejsza encyklopedia internetowa o rehabilitacji medycznej.

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Metody rehabilitacji

Poważny uraz wcale nie musi się wiązać z utratą zdrowia na stałe. Dobrze przeprowadzony proces leczenia i rehabilitacji zagwarantuje nam bezproblemowy powrót do pełnej sprawności. Po pierwsze trzeba poczekać, aż nasze złamanie, czy inny uraz się wyleczy. Po tym czasie można przejść powoli do rehabilitacji, która może przybierać różne formy, zależnie od stopnia skomplikowania urazu.

Rehabilitacja to pojecie dość szerokie, a zabiegi wykonywane w ramach niej, przybierają różne formy. Powolne poruszanie złamaną kończyną to najprostsza metoda rehabilitacji i czasami faktycznie wystarcza, jednak przy bardziej skomplikowanych urazach możemy potrzebować czegoś więcej. Wirówki wodne, taping, ćwiczenia z taśmą rehabilitacyjną czy nawet masaże lecznicze. Te wszystkie zabiegi wykonane przez profesjonalnego fizjoterapeutę przyspieszą i ułatwią dobrego do pełnego zdrowia.