Sztukateria do wnętrza

je się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba się licz

Sztukateria do wnętrza

Popularność sztukaterii

Sztukateria cieszy się niesłabnącą popularnością. Wydaje się, że ma ona szansę na to, aby w najbliższych latach stawać się jeszcze bardziej popularną. Dzieje się tak dlatego, że obecnie bardzo wiele osób chce posiadać w posiadanym przez siebie domu wyjątkowo wyglądającą sztukaterię. Wobec tego prowadzenie ze sztukaterią również wydaje się być bardzo popularne. Jednak trzeba się liczyć z tym, że znalezienie odpowiedniej sztukaterii może nie być takie proste z uwagi na to, że pomieszczenie posiada swoją własną specyfikę. Poza tym czas wykonywania domowej sztukaterii może być bardzo różny, a podczas wykonywania sztukaterii wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria. Muszą one zostać dopasowane zarówno do rodzaju wykonywanej sztukaterii, jak i do miejsca jej zamieszczania.


Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są

Ażur stosowany jest zarówno w rzemiośle artystycznym (kraty, ozdobne siatki) jak i tkaninach artystycznych.

W architekturze ażur jest zespołem dekoracyjnym w postaci elementów ozdobnych np. balustrad, przezroczy, maswerków. Występował we wszystkich epokach architektonicznych. Jest typowy dla sztuki mauretańskiej, hinduskiej, gotyckiej i późnoruskiej. Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są zamknięte w tle, wówczas nosi on nazwę ażuru ślepego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ażur


Architraw , encyklopedyczna definicja

Architraw (epistyl, nadsłupie) ? główny (najniższy) poziomy człon belkowania antycznego, który podtrzymywał belki stropu.

Spoczywał on bezpośrednio na kolumnach. Architraw występuje we wszystkich porządkach architektonicznych. W porządku doryckim miał formę prostej gładkiej belki, natomiast w pozostałych, jego płaszczyzna dzieliła się na trzy fasciae, z których najwyższa była najbardziej wysunięta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architraw