Jak znaleźć transport za niewielkie pieniądze?
Chociaż wiele osób uważa, że taksówki to jeden z najdroższych sposobów podróżowania, coraz częściej możemy spotkać się z naprawdę okazyjnymi ofertami w tym zakresie. W związku z pojawieniem się wielu firm świadczących usługi tego typu na rynku, każda z nich chce jak najbardziej przekonać klientów do wyboru właśnie tych usług.
Towarzyszy temu zwykle bardzo okazyjna cena przejazdów. W wielu firmach możemy także korzystać ze specjalnych programów lojalnościowych, które powodują, że warto korzystać z usług danej firmy, jeśli często poruszamy się taksówką. Czasem można spotkać także atrakcyjne zniżki dzięki którym taksówki nie są tak drogim rozwiązaniem, jak mogłoby się to na początku wydawać.
Jak szybko dotrzeć pod wskazany adres?
W największych ośrodkach miejskich takich, jak na przykład Łódź przybywający do tego miasta z innych stron może mieć spory problem z szybkim poruszaniem się po mieście. Brak znajomości topografii miasta, a także niewiedza na temat kursujących tam tramwajów czy autobusów jest dość uciążliwa. Dlatego też warto skorzystać na początku z transportu taksówką.
Dzięki temu możemy szybko dotrzeć w upragnione miejsce. Jest to niewątpliwie także bardzo wygodny środek transportu, który cenią sobie szczególnie przybywający do tego miasta z innych stron. Warto zdecydować się na wybór taxi także ze względu na to, że niejednokrotnie taksówkarze mogą ominąć powstałe w mieście korki i tak dalej, a to przekłada się znacząco na szybkość dotarcia do celu.
zdecydowano o wyprowadzeniu lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu
W latach 1935-1939 swój port lotniczy miała również Gdynia (w Rumi). W czasie II wojny światowej pełnił on jedynie funkcje wojskowe; obecnie nie istnieje.
W latach 70. zdecydowano o wyprowadzeniu lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu z obszaru otoczonego zabudową mieszkalną i wykorzystaniu odzyskanych terenów pod nowe osiedla mieszkaniowe (Gdańsk-Zaspa).
Port lotniczy w Gdańsku, wybudowany od podstaw, został otwarty 2 maja 1974. Od 1993 gdański port jest spółką prawa handlowego, której właścicielami są głównie miejscowe władze samorządowe: województwo pomorskie (31,45%), Gdańsk (29,45%), Gdynia (1,14%), Sopot (0,35%) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (37,61%). W 1997 oddano do użytku terminal T1.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy